• تلفن: 36695434 31 98+             36930 31 98 +
  • ایمیل: [email protected]

درباره علی‌محمد پورمقدس

  • خانه
  • /
  • درباره علی‌محمد پورمقدس

درباره علی‌محمد پورمقدس

در هجدهم آبان‌ماه سال پنجاه و شش در شهر اصفهان متولد شدم. پس از طی تحصیل در دوران ابتدایی و راهنمایی، در دروه دبیرستان وارد رشته علوم ریاضی شدم. همواره در دوران تحصیلم معلم‌های ارزشمندی داشتم که خود را مدیون تعالیمشان می‌دانم.

در سالهای پایانی دبیرستان بر خلاف بیشتر همکلاسی هایم بیش از آنکه درس بخوانم مجذوب مطالعه و کاویدن در آثار اندیشمندان دینی به ویژه شادروان دکتر علی شریعتی و دکتر عبدالکریم سروش شدم.

در این سال‌ها اولین کتابی که از شادروان شریعتی خواندم، کتاب “پدر مادر ما متهمیم” بود. همچنین مهمترین کتابی که شاکله فکری من را ساخت، کتاب “صراط‌های مستقیم” دکتر سروش بود و هنوز شیرینی مطالعه این دو کتاب در کامم باقی است.

از بهمن‌ماه سال 1375 تحصیلات دانشگاهیم را در رشته مهندسی برق گرایش قدرت آغاز کردم. بخش مهم دیگری از افکار و باورهای فکری‌ام در طی فعالیت‌های دانشجویی و آشنایی با نویسندگان و اندیشمندان دیگر شکل گرفت. از جمله فعالیت‌های دوران دانشجویی‌ام برگزاری دو همایش موفق به نام‌های “کنگره ملی امیرکبیر” و “همایش دین در نگاه معاصر” (1378) در دانشگاه صنعتی اصفهان بود. در این مقطع بود که با توانایی‌ها و ضعف‌های خودم آشنا شدم و اندکی تجربه و کمی اعتماد به نفس پیدا کردم. آشنایی نزدیک با استادان ارجمند و بزرگوار و نیز کسب تجربه از مدیران ارزشمند از ثمره‌های ارزشمند فعالیت‌های دانشجویی منتهی به سال 1380 بود. در این میانه با انصراف از ادامه تحصیل در دانشگاه خمینی‌شهر با اخذ مدرک کاردانی دانشگاه را ترک کردم.

از سال 1380 تاکنون در فضای کار و زندگی دوران پر فراز و نشیب ولی همراه با تجربیات ارزشمندی را آزموده‌ام، تجربه‌ای سخت و پر از آزمون و خطا توام با شکست‌ها و موفقیت‌های بسیار. فعالیت کاری من با همکاری با شرکت‌های مکث فراراه، رشدصنعت، آغاز شد و سپس با تاسیس شرکت‌ فرافرِ سپاهان و همکاری با شرکت رهنماکامیابان نخستین ادامه یافت و در نهایت به تاسیس شرکت طرح برجسته اسپادانا انجامید که فعالیت اصلی این شرکت در حوزه ساختمان و دکوراسیون داخلی می‌باشد.

در سال 1385 ضرورت تکمیل تحصیلات دانشگاهی را احساس نمودم و ابتدا در مقطع کارشناسی مدیریت و سپس در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی صنایع فارغ‌التحصیل گردیدم و هم اکنون نیز دانشجوی دوره DBA (دکتری مدیریت کسب و کار) می‌باشم.

به یمن تحصیل و آشنایی با اساتید گران‌سنگ در حوزه مدیریت استراتژیک، کارآفرینی و کسب و کار، افق‌های جدید فکری و کاری برایم فراهم گشته که همواره در تلاشم بتوانم به بهترین وجه ممکن از آنها در حوزه کاری‌ام استفاده کنم. به باور من، مشتری رکن اصلی هر سازمان است و تمامی کارکنان سازمان از پایین‌ترین تا بالاترین رده‌ها باید متعهد به تامین انتظارات و حفظ منافع مشتری باشند. از سوی دیگر تمامی ما نسبت به اجتماع خود، جامعه جهانی و محیط زیست پیرامون‌مان تعهداتی داریم که باید به آنها پایبند باشیم تا سرزمین بهتری برای آیندگان ایجاد نماییم. من اعتقاد دارم کارکنان و همکاران هر سازمان، سرمایه‌های بی‌بدیلی هستند که حفظ حرمت، کرامت و امنیت آنها باید بسیار مورد توجه قرار گیرد.

  • معتقدم مدیران کشور باید بیش از هر زمان دیگری همت و تلاش کنند تا بتوان گام‌های موثرتری در جهت رونق وضعیت اقتصادی و ایجاد اشتغال مولد برداشت. لذا من نیز به سهم خود همواره تلاش نموده‌ام با رویکرد کارآفرینی بخش ناچیزی از دینم را به جامعه پیرامونی خود ادا نمایم. تکیه بر نوآوری و تمایز به عنوان مشخصه‌های کاری‌ام، موجب گردیده بسیاری از مخاطبان و مشتریان عزیزم آنچه را که باور دارم و اجرا می‌کنم را تایید نمایند.
  • معتقدم بهره‌گیری از دانش روز در کنار صداقت، اخلاق حرفه‌ای و ارزش‌آفرینی موجب بالندگی و توسعه هر سازمانی می‌گردد و من نیز سعی می‌کنم در حوزه فعالیت خویش این پارامترها را به نحو مطلوبی بکار گیرم.

در کل دوران کاری‌ خویش تلاش وافر نموده‌ام دو اصل را سرلوحه خویش قرار دهم: اجرای دقیق تعهداتم به مشتری و کسب درآمد پاک. امیدوارم همواره در کنار تیم همکاران کوشا و با تجربه‌ام، به پایداری این اهداف متعهد بمانم.

اینجانب ضمن اعتقاد کامل به عدم خودسانسوری، پشتکار، صداقت، نوع‌دوستی، آگاهی دادن و آگاهی یافتن، از نظر باورهای اعتقادی؛ فردی نواندیش و از نظر دیدگاه سیاسی اصلاح‌طلب هستم.

در پایان به حکم وظیفه به پاس ارج نهادن به کلیه افرادی که افتخار شاگردی‌شان را داشته و دارم عرض می‌کنم:

من بنده معلمی هستم که اندیشیدن را به من آموخت نه اندیشه‌ها را.